top of page

Pomoc Ukrainie

Drodzy, Z informacji z miejsc walk wiemy, że Ukraińcy nie sprzedadzą łatwo swojej ziemi. Pomóżmy im tak jak tylko możemy.

W tym zakresie współpracujemy z Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy (TPU) https://www.tpu.org.pl/. Z TPU znamy się nie od dziś. W poprzednich latach robiliśmy akcję dostarczania prezentów dla dzieci z przedszkola w miejscowości Rokitno oraz Domu Dziecka Republika Pielgrzym w Mariupolu. Zdjęcie jest właśnie z tej akcji.

Mamy zidentyfikowane potrzeby w zakresie artykułów medycznych, specjalistycznych, potrzebnych przy opatrywaniu ran: opatrunki indywidualne, opatrunki izraelskie, rękawiczki, rurka nosowa-gardłowa rozmiar 6, nożyczki ratownicze, bandaże hemostatyczne, taktyczne opaski uciskowe, opatrunki wentylowe, taktyczna gaza skompresowana, igły dekompresyjne, wenflony, płyn fizjologiczny NaCl 0,9%. Potrzebna jest również karma dla psów ratowników: dla dużych psów pracujących. Chcielibyśmy zrobić pierwsze zamówienie w połowie tygodnia, aby do końca tygodnia dostarczyć je do Ukrainy do obwodu Kijowskiego.

Jeśli chcesz pomóc, możesz wykonać przelew na konto Stowarzyszenia Akcja Miś:

27 2030 0045 1110 0000 0317 6660 z dopiskiem “Ukraina”.

Termin zbiórki: wtorek 1.03.

Całość środków idzie na zakupy. Akcję koordynuje Ewelina ewelina.roguska@akcjamis.org (+48 501195107)

Aby zapewnić pełną transparentność po akcji podamy ilość zebranych środków oraz przedstawimy faktury.

Chwała Bohaterom!

Dzieci z Ukrainy
bottom of page